V okolí zobraziť viac

Miesta a výlety
Ubytovanie

Predpoveď počasia

Rimavská Sobota - erb

Rimavská Sobota

Mesto Rimavská Sobota
Mesto Rimavská Sobota
Mesto Rimavská Sobota
Mesto Rimavská Sobota
Mesto Rimavská Sobota
Mesto Rimavská Sobota
Mesto Rimavská Sobota
Mesto Rimavská Sobota
Mesto Rimavská Sobota
Mesto Rimavská Sobota
Prvá zmienka Rozloha Počet obyvateľov Nadmorská výška
rok 1268 77,55 km² 23 562 210 m n. m.

Udalosti zobraziť predchádzajúce

Plagát Vernisáž výstavy Dress kód: Art Nouveau a  Kurátorská prehliadka s prezentáciou knihy Noémi Csepregi z Budapešti

Vernisáž výstavy Dress kód: Art Nouveau a Kurátorská prehliadka s prezentáciou knihy Noémi Csepregi z Budapešti

23. 11. 2023 16:00   –   17:00 Gemersko - malohontské múzeumviac informácií

Dňa 23. novembra 2023 o 16:00 hodine sa v priestoroch Gemersko-malohontského múzea uskutoční vernisáž výstavy a kurátorský výklad spojený s prezentáciou katalógu k výstave „Dresscode: Art Nouveau – Dresscode: Szecesszió“. Programom vás bude sprevádzať kurátorka výstavy, Noemi Csepregi z Umeleckopriemyselného múzea z Budapešti, ktorá publiku predstaví ženský ideál a módu secesie. Výstava je realizovaná s finančnou podporou NKA - Národného kultúrneho fondu Maďarska a Banskobystrického samosprávneho kraja.

Pop Up výstava

6. 7. 2023   –   31. 10. 2023 Gemersko - malohontské múzeum

Pri príležitosti 140. výročia založenia Gemersko-malohontského múzea bola na nádvorí múzea inštalovaná Pop-Up výstava o histórií inštitúcie a formovaní jednotlivých zbierkových fondov.

Od júla 2023 je výstava inštalovaná na Hlavnom námestí v Rimavskej Sobote, kde bude dostupná širokej verejnosti. 5. augusta o 15:00 a 16:00 aj s lektorským výkladom.

Plagát Legendárne priateľstvá Petőfiho

Legendárne priateľstvá Petőfiho

27. 4. 2023   –   29. 10. 2023 Gemersko - malohontské múzeumviac informácií

Jubilejná dvojjazyčná výstava mapuje potulky básnika Sándora Petőfiho (1823 - 1849) po Gemeri-Malohonte a Novohrade. Je súčasťou reťazovej výstavy PETŐFI 200 - Po stopách Petőfiho v Gemeri a Novohrade usporiadanej v spolupráci piatich múzeí z Maďarska a Slovenska. Rimavskosobotská časť výstavy predstaví Petőfiho priateľské vzťahy s jeho rovesníkmi básnikmi a spisovateľmi ako boli Mihály Tompa, Kerényi Frigyes, Mór Jókai alebo János Arany.

Plagát Šarlota Bottová. Rómski spisovatelia - ako ich vidím ja

Šarlota Bottová. Rómski spisovatelia - ako ich vidím ja

12. 4. 2023   –   31. 8. 2023 Gemersko - malohontské múzeumviac informácií

Výstava predstaví tvorbu mladej talentovanej výtvarníčky Šarloty Bottovej (1989). V rámci výtvarného umenia sa venuje najmä kresbe portrétov s cieľom zachytiť emócie a zároveň čo najvernejšie zobraziť podobu osobnosti. Pri svojej tvorbe využíva techniku kreslenia grafitovými ceruzkami, pastelom, akrylovými farbami. Šarlota Bottová v roku 2022, vďaka štipendiu Fondu na podporu kultúry národnostných menšín, vytvorila maľby na plátne - veľkorozmerné portréty prezentujúce desiatich známych rómskych spisovateľov a spisovateľky: Zdenka Mahajová, Jozef Ravasz, Zlatica Rusová, Tera Fabiánová, PhDr. Vladimír Oláh, Elena Lacková, Dezider Banga, Ján Šandor, Ľudovít Didi, Eva Plešková.

Plagát Ryby, rybky, rybičky

Ryby, rybky, rybičky

20. 4. 2023   –   12. 7. 2023 Gemersko - malohontské múzeumviac informácií

Výstava predstaví prácu preparátora Milana Žiaka prostredníctvom ktorej spoznáte nielen druhy rýb našich vôd, ale aj exotické a morské druhy. Výstava odkryje aj niektoré tajomstvá zo života rýb a uvidíte aj súbor historických udíc a navijakov zo zbierky Milana Žiaka.

Plagát Meyke: Gemerská tradícia v móde

Meyke: Gemerská tradícia v móde

19. 9. 2023   –   31. 12. 2023 Gemersko - malohontské múzeumviac informácií

Na 19. a 20. september 2023 si Gemersko-malohontské múzeum pripravilo farebné podujatie v znamení módy a tradícií. Módna návrhárka Melinda Molnár-Madarász sa po minuloročnej výstave „Tradícia v móde“ vracia so svojou novou kolekciou inšpirovanou Gemerskou výšivkou. Dňa 19. septembra (v utorok) sa uskutoční vernisáž výstavy „Gemerská tradícia v móde” vo forme módnej prehliadky v spolupráci s Gemersko-malohontským osvetovým strediskom (GMOS) v Rimavskej Sobote, v novej spoločenskej sále inštitúcie. Na ďalší deň, 20. septembra (v stredu) bude usporiadaný tvorivý výtvarný workshop s módnou návrhárkou Melindou Molnár-Madarász, pod názvom „Základy módneho návrhárstva” v priestoroch GMM. Oba podujatia sa uskutočnia v rámci Dní európskeho kultúrneho dedičstva, kde sa odprezentuje nehmotné kultúrne

4 € Dospelí
2 € Deti
Plagát Dress kód: Art Nouveau

Dress kód: Art Nouveau

23. 11. 2023   –   7. 4. 2024 Gemersko - malohontské múzeumviac informácií

November v Gemersko-malohontskom múzeu sa bude niesť v znamení Art Nouveau/Secesie.
Výstava Dress kód: Art Nouveau ponúka pohľad do šatníka a životného štýlu ženy na prelome 19. a 20. storočia, a to prostredníctvom predmetov vybraných zo zbierky textilu a odevov Umeleckopriemyselného múzea.
Vďaka vystaveným odevom a doplnkom z tohto obdobia výstava predstavuje nový ženský ideál secesného obdobia, ktorý už zahŕňa nielen vonkajší vzhľad, ale aj vzdelanosť ženy.

4 € Dospelí
2 € Deti

Výlety v okolí mesta Rimavská Sobota zobraziť viac

Odber noviniek

Pravidelné informácie o nových udalostiach, zaujímavých výletoch a článkoch.

Problém s mestom Rimavská Sobota?