V okolí zobraziť viac

Miesta a výlety
Ubytovanie

Predpoveď počasia

Múzeá

Múzeum Andreja Kmeťa

1 komentár
vytlačiť
Múzeum Andreja Kmeťa© Michaela P.
Múzeum Andreja Kmeťa© Michal Jakubský

Otváracie hodiny

Po Ut St Št Pi So Ne Posledný vstup
-Otvorené od 9:00 - 17:0010:00 - 18:0016:30/17:30

Cenník

Deti do 6rDeti 6-15r, študenti Dospelí Rodinné vstupnéDôchodcoviaZŤP
zdarma2 € 4 € 10 €2 €zdarma

Udalosti zobraziť predchádzajúce

Plagát Trópy v Turci – exotické orchidey

Trópy v Turci – exotické orchidey

19. 3. 2024   -   7. 4. 2024

emná nádhera orchideí, fantastická pestrosť, rôznorodé farby a bizarné tvary kvetov ich právom zaraďujú k najkrajším a najzaujímavejším rastlinám, aké kedy príroda vytvorila. Viac ako 100 druhov exotických orchideí a ich hybridov predstaví výstava s názvom Trópy v Turci – exotické orchidey.

Návštevníci budú mať možnosť pozorovať druhovú rozmanitosť, tvarovú rôznorodosť a farebnú pestrosť kvetín, ktoré sa právom považujú za kráľovné rastlín. Vystavené druhy poskytli súkromní pestovatelia, Botanická záhrada Univerzity Komenského a firma Terra Koruna, doplnkové rastliny tiež firma Orchid Garden a kvetinárstva Fiorella, U Kvetka a Záhrada.

Plagát Mäkkýše svetových oceánov

Mäkkýše svetových oceánov

12. 12. 2023   -   4. 2. 2024

Poznáme to asi všetci. Počas návštev dovolenkových destinácií chodíme hore-dole po pláži a snažíme sa nájsť mušle, ktoré by boli peknou spomienkou alebo exotickou ozdobou našich príbytkov. Zamýšľate sa však nad tým, čo vlastne mušle sú? Odkiaľ sa tu vzali?

Výstava priblíži rôznorodosť ulitníkov a lastúrnikov, ich zaujímavé tvary, sfarbenie, konštrukciu ulít. Vo výstavných priestoroch si možno pozrieť umelo vytvorené dno oceánu, ktoré návštevníkov oboznámi s prostredím, v ktorom bezprostredne žijú. Jeho súčasťou sú i koraly, morské huby, ježovky, hviezdice a iné morské živočíchy.

Plagát Acháty

Acháty

28. 2. 2023   -   31. 3. 2023

Výstavka krásnych, originálne sfarbených achátov od Ľubomíra Balla, ktoré zozbieral na Slovensku i v Česku.

Plagát Bionika - Príroda na to prišla prvá

Bionika - Príroda na to prišla prvá

22. 2. 2022   -   8. 5. 2022

Už podtitul „Príroda na to prišla prvá“ napovedá, čo je hlavným predmetom výstavy. Bionika je vedný odbor, ktorý využíva znalosti z biologického sveta na riešenie problémov v technike. Prírodou sa inšpirovali mnohí vizionári, vedci či obyčajní ľudia, ktorí poznatky zo stavby a funkcie živých organizmov uplatnili pri vývoji nových technológií. Medzi nich nesporne patrí napríklad aj Leonardo da Vinci a jeho lietajúci stroj v podobe vtáčích krídel.

Plagát V lese

V lese

18. 6. 2020   -   30. 8. 2020

Umelecké obrazy lesa spolu s poéziou básnika Ondreja Nagaja sa prihovárajú návštevníkom s vnímavým videním jeho príbehu v detailoch i celku. Fotograf v nich pretavuje inšpiráciu z lásky a úcty k lesu, ktorú dostal do vienka od svojich predkov. Ako priznáva, nachádza podnety v obraze lesa ako živej bytosti podľa knihy Tajný život stromov od nemeckého lesníka Petra Wohllebena.

Info o doprave zobraziť na mape

Verejná doprava

V meste Martin sa nachádza vlaková aj autobusová stanica alebo zastávka.

Komentáre a hodnotenia

Pre informácie o aktuálnych otváracích hodinách kontaktuje priamo prevádzkovateľa (muzeumandrejakmeta@snm.sk)!
Pre informácie ohľadne potreby testov, či vstupov kvôli COVID-u kontaktuje priamo prevádzkovateľa (muzeumandrejakmeta@snm.sk)!
5. 5. 2023
Anonymný užívateľ

Odber noviniek

Pravidelné informácie o nových udalostiach, zaujímavých výletoch a článkoch.

Problém s miestom?

Problém s komentárom?