V okolí zobraziť viac

Miesta a výlety
Ubytovanie

Predpoveď počasia

Brezno - erb

Brezno

Mesto Brezno
Prvá zmienka Rozloha Počet obyvateľov Nadmorská výška
rok 1265 121,96 km² 20 736 504 m n. m.

Udalosti zobraziť predchádzajúce

Plagát Remeslo má modré dno

Remeslo má modré dno

6. 6. 2023   –   1. 10. 2023 Horehronské múzeum

Výstava je tematicky venovaná vývoju a dejinám remesla modrotlače na našom území od 18. do 21. storočia. Okrem pestrej škály modrotlačových výrobkov z východného a stredného Slovenska, návštevníci budú môcť vidieť aj modrotlačiarsku dielňu doplnenú rozmanitými ukážkami drevených foriem zo zaniknutých dielní (Stará Ľubovňa, Gelnica, Spišská Nová Ves, Spišské Podhradie, Jelšava, Banská Bystrica, Kremnica a Brezno). Popri výbere modrotlačových vzorkovníkov sú na výstave zastúpené aj viaceré ukážky modrotlače na ženskom odeve z jednotlivých regiónov na Slovensku.

Plagát Od svetla ku sklu, od farby k šperku

Od svetla ku sklu, od farby k šperku

18. 4. 2023   –   27. 5. 2023 Horehronské múzeum

Autor predstaví svoju štipendijnú tvorbu tzv. „česaného skla“, ktorú podporil Fond na podporu umenia. Svoju tému realizoval v sklárni AG Svoboda v Karlove na Morave. Predstaví sériu hutného skla, misy, misky, vázy a žardiniéry s česaným dekorom a farebným poddekorom a tiež s oválnym dekorom realizovaným pomocou šablón na podklade spodnej farby. Vytvoril 4 súpravy a rad samostatných mís a misiek a vo svojom projekte zrealizoval 30 fúkaných, ručne modelovaných tvarov. Svoju časť výstavy doplní dvomi tavenými, opticky brúsenými sklenenými objektmi.

Plagát Nespútané živly – oheň, zem, voda vzduch

Nespútané živly – oheň, zem, voda vzduch

23. 2. 2023   –   8. 4. 2023 Horehronské múzeum

Environmentálna výstava s názvom NESPÚTANÉ ŽIVLY je zapožičaná zo Slovenského múzea ochrany prírody a jaskyniarstva v Liptovskom Mikuláši. Prostredníctvom 12 panelov predstavuje základné prírodné javy, ktoré od vzniku planéty Zem zásadnou mierou ovplyvňujú život na planéte.

Plagát Sviatky jari

Sviatky jari

28. 3. 2023   –   5. 4. 2023 Horehronské múzeum

Horehronské múzeum v Brezne opäť v predveľkonočnom období organizuje v spolupráci s Miestnym odborom Živeny v Brezne tradičnú predajnú výstavu prezentujúcu výrobky spojené s Veľkou nocou. Výstava ponúka rôzne druhy kraslíc (farbené voskom, dierkované, maľované, striekané, vyškrabávané, papierové alebo vyrobené zo stužiek), korbáče upletené z vŕbových prútov, výrobky z keramiky a dreva, rôzne jarné dekorácie, zdobené medovníky či veľkonočné sviečky. Návštevníci tak môžu prostredníctvom tejto výstavy obdivovať zručnosť a kreativitu regionálnych výrobcov a podporiť ich tvorbu.

Plagát V krajine rozprávok

V krajine rozprávok

8. 12. 2022   –   15. 2. 2023 Horehronské múzeum

Autorská výstava Renaty Štipákovej nadväzuje na jej úspešnú prezentáciu v priestoroch Horehronského múzea spred dvanástich rokov. Svet rozprávok jej učaril už počas štúdia na Vysokej škole drevárskej vo Zvolene. Najprv šila bábky pre svojich synov a známych, neskôr pribudli celé divadlá a rozprávkové scény. Z nevinného koníčka sa postupne stalo povolanie a dnes sa tomu venuje na profesionálnej úrovni. Inšpiráciu hľadá u tých najlepších – u Jozefa Lady, Jiřího Trnku a Karla Franta.


Výlety v okolí mesta Brezno zobraziť viac

Odber noviniek

Pravidelné informácie o nových udalostiach, zaujímavých výletoch a článkoch.

Problém s mestom Brezno?