V okolí zobraziť viac

Miesta a výlety
Ubytovanie

Predpoveď počasia

Košice - Staré Mesto - erb

Košice - Staré Mesto

Udalosti zobraziť predchádzajúce

Plagát Miro Žbirka – Roky a dni

Miro Žbirka – Roky a dni

1. 12. 2023   –   16. 6. 2024 Východoslovenské múzeum - Storočia v umení

Už 1. decembra 2023 sa Košice stanú Žbirkovým mestom. Zavíta doň fenomenálna výstava Miro Žbirka – Roky a dni, na ktorú Východoslovenské múzeum v Košiciach, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja, pozýva všetkých fanúšikov niekoľkonásobného Zlatého slávika. Nadšenci ju doposiaľ videli len v reprezentačných sieňach pražského Národního muzea a Bratislavského hradu. Múzeum sa tak zhostilo netradičného konceptu výstavy a v spolupráci s Kateřinou Žbirkovou a architektom Josefom Tomšejom ju prenieslo do priestorov rýdzo historickej ustanovizne.

Plagát Obrazy môjho domova / Jozef Fabini (1908 - 1984)

Obrazy môjho domova / Jozef Fabini (1908 - 1984)

31. 10. 2023   –   21. 1. 2024 Východoslovenské múzeum - Storočia v umení

Výstava Obrazy môjho domova prezentuje retrospektívny výber z tvorby významného východoslovenského maliara druhej polovice uplynulého storočia Jozefa Fabiniho, ktorý svoj ľudský aj výtvarný život spojil predovšetkým s Košicami. Vystavený súbor pripravený k umelcovmu jubileu sústreďuje a prezentuje umelcove diela zo súkromných zbierok a z majetku umelcovej rodiny.

Jozef Fabini sa vo svojej tvorbe venoval krajinomaľbe. Jeho ústrednou témou boli zobrazenia majestátnej krajiny a panorámy Spiša a jej typické scenérie. Nemenej typickým sa stali Fabiniho veduty s motívmi architektúry a detailov interiéru spišských mestečiek a podobne aj architektonické motívy z košického prostredia.

Plagát Ligotavé poklady

Ligotavé poklady

3. 5. 2023   –   31. 12. 2023 Východoslovenské múzeum - Storočia v umení

Nálezy mincí majú pre výskum numizmatiky veľký význam. Prinášajú poznatky, ktoré neobsahujú iné historické pramene. Okrem štruktúry obeživa dokumentujú nálezy platidlá, ktorými sa platilo, ich pôvod, kvalitu, či výtvarnú stránku. Sprístupňujú bližšie dobu svojho vzniku a užívania a odzrkadľujú hospodárske, politické a kultúrne pomery, technickú vyspelosť a veľakrát aj osobu, ktorá svoj poklad ukryla.

Plagát Havrany a ich príbuzní

Havrany a ich príbuzní

16. 2. 2023   –   2. 7. 2023 Východoslovenské múzeum - Príroda Karpát

Výstava predstaví krkavcovité vtáky žijúce na území Slovenska, ich život, inteligenciu, miesto v prírode, vzťah s človekom, či mýty a legendy, ktoré ich obklopujú.

Krkavcovité vtáky sú naše najväčšie spevavce. Niektoré druhy sú sfarbené do čierna, mnohé sú pestrofarebné a ich spoločným znakom je silný zobák. Do čeľade krkavcovitých patrí približne 120 vtáčích druhov, z nich na Slovensku hniezdi osem. Vtáky tejto čeľade patria k najinteligentnejším vtákom a živočíchom vôbec. Pomer hmotnosti mozgu k hmotnosti tela je u nich veľmi vysoký, porovnateľný s primátmi a veľrybami.

Plagát Nomádi Európy

Nomádi Európy

2. 3. 2023   –   4. 6. 2023 Východoslovenské múzeum - Príroda Karpát

Výstava Nomádi Európy prináša neuveriteľný príbeh odriekania, odhodlania, odvahy, šikovnosti a vynaliezavosti jednoduchých roľníkov z najchudobnejších horských regiónov severozápadného Slovenska a Spiša. Títo roľníci obohatili svetovú materiálnu kultúru o nový typ praktických predmetov každodennej potreby a drôt povýšili na klasický remeselný a výtvarný materiál.


Výlety v okolí mesta Košice - Staré Mesto zobraziť viac

Odber noviniek

Pravidelné informácie o nových udalostiach, zaujímavých výletoch a článkoch.

Problém s mestom Košice - Staré Mesto?