V okolí zobraziť viac

Miesta a výlety
Ubytovanie

Predpoveď počasia

Strečno - erb

Strečno

vytlačiť
Prvá zmienka ŠPZ Rozloha Počet obyvateľov Nadmorská výška
rok 1321 ZA, ZI 13,18 km² 2 558 360 m n. m.

Udalosti zobraziť predchádzajúce

Plagát Hľadanie svetla

Hľadanie svetla

18. 8. 2022   –   20. 10. 2022 Hrad Strečno

Na hrade Strečno bude vo štvrtok 18. augusta otvorená výstava Hľadanie svetla mladej umelkyne Andrei Hellovej. Autorka sa venuje portrétnej tvorbe, maľbe zátiší, krajinomaľbe i tvorbe voľných kópií starých majstrov. Z neveľkých kresieb, akvarelov, pastelov a malieb prešla odvážne k omnoho väčším a náročnejším kompozíciám. Pomocou premyslenej reči symbolov a kultivovanej farebnosti sa zaoberá najmä vzájomnými medziľudskými vzťahmi a človekom, ako súčasťou harmónie s prírodou.

Plagát Tajomstvá života

Tajomstvá života

18. 6. 2022   –   16. 8. 2022 Hrad Strečno

Súbor diel je malým výletom do krajiny tajomstiev Života spojených s piatimi elementmi –živlami. Sú všade okolo nás, sú v nás samotných a v určitej miere ovplyvňujú aj našu životnú cestu... Návštevníci výstavu nájdu počas prehliadky hradu Strečno v interiéri severného paláca.

Farbohra skla

2. 7. 2021   –   31. 8. 2021 Hrad Strečno

Jedinečná atmosféra zrekonštruovaného severného paláca na hrade Strečno dovolí vyniknúť výstave Farbohra skla, ktorú Považské múzeum sprístupní 2. júla. Autorkou výstavy je profesionálna sklárska výtvarníčka a maliarka Mgr. art. Petronela Vlhová. Jej originálne obrazy a objekty zo skla ponúkajú pohľad do inej dimenzie vnímania reality. Farebné odtiene a plochy odkazujú na pestrofarebnosť ľudského života a odzrkadľujú dušu človeka.

Umenie na hrade

28. 6. 2019   –   30. 10. 2019 Hrad Strečno

Výstava obrazov výtvarníka Vladimíra Mičienku zameraná na prírodu s použitím techniky oleja, akrylu a pastelu.

Plagát Noc duchov, tekvíc a strašidiel 2019

Noc duchov, tekvíc a strašidiel 2019

26. 10. 2019 17:30   –   21:00 Hrad Strečno Vhodné pre deti

Radi sa bojíte? Na konci sezóny zavítajú na hrad Strečno duchovia, strašidlá a nadprirodzené bytosti. Ako sa im brániť a čo na nich platí? Tajné tipy a triky si môžu vyskúšať všetci, ktorí sa prídu "báť" do tajomného, stredovekého hradu. V priamom prenose uvidia Medzinárodnú školu strašenia, tanec bosoriek, vypočujú si neobyčajný koncert v kaplnke, ochutnajú nápoje zo Strašibaru i jedlá stredovekej kuchyne. Atmosféru podujatia zvýrazní nočné pozorovanie oblohy a ohňová šou.


Info o doprave zobraziť na mape

Verejná doprava

Návštevníci môžu využiť vlakovú aj autobusová stanicu alebo zastávku.

Výlety v okolí obce Strečno zobraziť viac

Odber noviniek

Pravidelné informácie o nových udalostiach, zaujímavých výletoch a článkoch.

Problém s obcou Strečno?