V okolí zobraziť viac

Miesta a výlety
Ubytovanie

Predpoveď počasia

Nitra - erb

Nitra

Prvá zmienka Rozloha Počet obyvateľov Nadmorská výška
rok 826 100,48 km² 76 499 167 m n. m.

Udalosti zobraziť predchádzajúce

Plagát Paralelné svety

Paralelné svety

19. 4. 2024   –   16. 6. 2024 Nitrianska galéria

Samostatná výstava Paralelné svety maliarky Oľgy Paštékovej tematizuje najmä vzťahy medzi človekom a zvieratami, ale i mestom a prírodou. Autorku zaujíma, ako vyspelá civilizácia a kultúra vplývajú na pôvodnú, divokú prírodu. Ako do nej zasahujú a pretvárajú ju. Akým spôsobom tieto dva svety spolu existujú a kde sú ich hranice. Prelínajú sa, sú v súlade alebo žijú svoje paralelné životy, či sa vzájomne vytláčajú?

Plagát Rodinné záležitosti

Rodinné záležitosti

22. 6. 2023   –   9. 6. 2024 Nitrianska galéria

Výstava Rodinné záležitosti mapuje tvorbu autorov a autoriek, ktorí sú rôznym spôsobom rodinne poprepájaní. Reflektuje ich vzťahy a rodinné súvislosti v kontexte umeleckej tvorby. Ide o sociologicko-psychologickú sondu do medziľudských vzťahov v špecifických umeleckých (viacgeneračných) rodinách vo vzťahoch rodič (otec ) – dospelé dieťa (syn) a manželských pároch.

Plagát Venuša, ulica, dlaň, kosť...

Venuša, ulica, dlaň, kosť...

9. 2. 2024   –   7. 4. 2024 Nitrianska galéria

Prvá samostatná výstava autorky Martiny Rötlingovej v Galérii mladých (1987) je na tému ženy-hrdinky. Už samotný názov je parafrázou ženských gramatických vzorov podstatných mien v slovenskom jazyku.

Autorka často cez vlastnú skúsenosť maľuje postavenie ženy (žien) a ich vnímanie v dnešnom narcistickom svete. Niekedy sú predlohou jej obrazov skutočné hrdinky z dejín a ich zobrazenia v histórii umenia. V maľbách a objektoch reaguje na dobový estetický ideál krásy dnešnej spoločnosti. Pomocou realistických malieb, ale aj rôznych objektov dennej potreby hodnotí jeho vnímanie, formovanie cez reklamu, médiá, sociálne (aj zoznamovacie) siete. Reinterpretuje historické zobrazenia žien s použitím súčasného ideálu krásy. Reflektuje aj na silnejúci fenomén textingu/sextingu.

Nitra - Školská ulica v kontexte stredovekého osídlenia

13. 10. 2023   –   31. 12. 2023 Ponitrianske múzeum

Výstava je zameraná na prezentáciu archeologických pamiatok a výsledkov spoločného výskumu Archeologického ústavu SAV, v. i. i. a Ponitrianskeho múzea v Nitre, realizovaného v roku 2007.

Plagát Escape Room Escobar

Escape Room Escobar

18. 3. 2022   –   30. 12. 2023 Escape Room Nitraviac informácií

Onedlho otvárame novú Únikovú hru ESCOBAR ktorá vás vtiahne do záhad Kolumbie aby ste odhalili doteraz neodhalené informácie. Objavte miesto ktoré pozná len samotný drogový kráľ a nájdite všetky doteraz neobjavené dokumenty. Už čoskoro pridáme aj nejaké fotky a samozrejme bude aj súťaž o voľné vstupy tak sledujte Instagram alebo Facebook .

Plagát Nebuď precitlivený! Emócie v umení

Nebuď precitlivený! Emócie v umení

27. 6. 2024   –   29. 9. 2024 Nitrianska galéria

Autori a autorky ↘ Mária Balážová, Peter Barényi, Marko Blažo, Lucia Dovičáková, Jana Farmanová, Svetlana Fialová, Mira Gáberová, Oto Hudec, Patrícia Chamrazová, Martina Chudá, Daniela Krajčová, Silvia Krivošíková, Marek Kvetan, Monogramista T.D, Slavomíra Ondrušová, Oľga Paštéková, Martin Piaček, Miroslav Sandanus, Rudolf Sikora, Adam Szentpétery, Štefan Schwartz, Lucia Tallová, Miro Trubač, Jiří Valoch

3 € Dospelí
1,50 € Deti
Plagát Poznámky k pobytu v krajine

Poznámky k pobytu v krajine

27. 6. 2024   –   31. 8. 2024 Nitrianska galéria

Pozornosť je kľúčová k tomu, aby sme nechali krajinu na seba vplývať.
Pomaly kráčať a učiť sa počúvať kamene starnúť.

Krajina je priestor, kam vchádzame, v ktorom sa pohybujeme, ktorý pozorujeme. Vraciame sa do nej, pretože ju potrebujeme. Môžeme tam byť sami sebou, všetko pustiť a nechať sa ňou nasýtiť. Byť. Autorka Kristína Mičová uniká do krajiny, aby venovala svoju pozornosť práve jej najjemnejším detailom, javom a miniatúrnym príbehom, ktoré sa v nej odohrávajú, ako napríklad smer letu motýľa, jemné pohyby dážďovky, dráha mesiaca či slnečné svetlo dopadajúce na oblý kamienok...

3 € Dospelí
1,50 € Deti
Plagát Svet Karola Barona

Svet Karola Barona

29. 2. 2024   –   28. 8. 2024 Nitrianska galéria

Anotacia: Z Baronovych pastelov, kresieb, malieb, sietotlaci, vystrihovaciek, objektov a velkoplosnych instalacii zakazdym na nas dycha cierny humor, groteska, jemny vnutorny smiech, ale aj sarkazmus a ironia kazdodenneho zivota... Edukacna vystava Svet Karola Barona je prvou vystavou, ktoru Nitrianska galeria pripravila pre ziakov zakladnych a strednych skol v ramci tohtorocneho projektu Umenie pre skoly v Nitrianskej galerii. Galeria spristupnila 13 diel a jednu bibliofiliu zo svojej zbierky. Vystava je doplnena o hrave interaktivne ulohy a prvky.

3 € Dospelí
1,50 € Deti

Výlety v okolí mesta Nitra zobraziť viac

Odber noviniek

Pravidelné informácie o nových udalostiach, zaujímavých výletoch a článkoch.

Problém s mestom Nitra?