V okolí zobraziť viac

Miesta a výlety
Ubytovanie

Predpoveď počasia

Galérie

Záhorská galéria Jána Mudrocha

0 komentárov
vytlačiť
Záhorská galéria Jána Mudrocha© Stanislav Doronenko
Záhorská galéria Jána Mudrocha© Marek Hosa
Záhorská galéria Jána Mudrocha© Marek Hosa
Záhorská galéria Jána Mudrocha© Lýdia Theinerová
Záhorská galéria Jána Mudrocha© Lýdia Theinerová

Otváracie hodiny

Po Ut St Št Pi So Ne
Otvorené od 9:00 - 17:00-13:00 - 17:00

Cenník

Deti do 6rDeti 6-15r, študenti Dospelí Dôchodcovia, ZŤP
zdarma1 € 1,50 € 1 €

Udalosti zobraziť predchádzajúce

Plagát Štefan Orth: Z krajiny do krajiny

Štefan Orth: Z krajiny do krajiny

3. 8. 2023   -   10. 9. 2023

Výstava maliara a pedagóga Štefana Ortha, ktorý svoje pôsobenie trvalo viaže na rodný región Záhoria, je pripravovaná k autorovmu životnému jubileu ako retrospektívny výber z jeho temer šesťdesiatročnej maliarskej tvorby.

Plagát Akvizície 2022

Akvizície 2022

13. 4. 2023   -   4. 6. 2023

Výstava Akvizície 2022 predstavuje niekoľko solitérnych diel a jeden cyklus závesných objektov od troch autoriek. Historicky najhodnotnejšou akvizíciou je bezpochyby obraz Kráľ a kráľovná od akad. mal. Oľgy Bartošíkovej z pol. 60. rokov 20. storočia, ktorý bol v galérii vystavený pri príležitosti 100. narodenín autorky koncom leta 2022. Dielo namaľovala ešte počas pôsobenia v legendárnej Skupine 4 (O. Bartošíková, J. Čihánková, T. Klimová, V. Kraicová) a zachytáva obdobie jej maliarskeho prerodu od štrukturálnej abstrakcie k štylizovanej figurácii, ktorú v 70. rokoch pozvoľna pretavila do realistického maliarstva.

Plagát Kresby Jána Mudrocha

Kresby Jána Mudrocha

13. 4. 2023   -   4. 6. 2023

Výberová výstava z verejne málo prezentovanej kresbovej tvorby Jána Mudrocha zo zbierok Záhorskej galérie v Senici, Galérie mesta Bratislavy a ďalších slovenských galérií.

Plagát Marek Sibinský: The Light of the Gray

Marek Sibinský: The Light of the Gray

17. 2. 2023   -   4. 6. 2023

Svetelný objekt v priestoroch Galérie nad schodiskom.

Plagát Peter Decheť – Roman Ďurček: neMOC

Peter Decheť – Roman Ďurček: neMOC

17. 2. 2023   -   2. 4. 2023

Výstava tematickej maliarskej tvorby absolventov Otvoreného ateliéru maľby doc. Rastislava Podobu a Ateliéru klasických maliarskych disciplín prof. Ľudovíta Hološku na Akadémii umení v Banskej Bystrici.

Plagát Ľudovít Hološka: Denník koloristu

Ľudovít Hološka: Denník koloristu

22. 9. 2023   -   19. 11. 2023

Retrospektívny projekt, vrámci ktorého bude v GJK v Trnave a ZGJM v Senici komplexne zhodnotená maliarska a kresbová tvorba autora. Súčasťou oboch výstav je vydanie rozsiahlej monografie Ľudovíta Hološku.

1,50 € Dospelí
1 € Deti

Info o doprave zobraziť na mape

Verejná doprava

V meste Senica sa nachádza vlaková aj autobusová stanica alebo zastávka.

Komentáre a hodnotenia

Pre informácie o aktuálnych otváracích hodinách kontaktuje priamo prevádzkovateľa (zahorskagaleria@zupa-tt.sk)!
Pre informácie ohľadne potreby testov, či vstupov kvôli COVID-u kontaktuje priamo prevádzkovateľa (zahorskagaleria@zupa-tt.sk)!

Odber noviniek

Pravidelné informácie o nových udalostiach, zaujímavých výletoch a článkoch.

Problém s miestom?

Problém s komentárom?