V okolí zobraziť viac

Miesta a výlety
Ubytovanie

Predpoveď počasia

Galérie

Záhorská galéria Jána Mudrocha

0 komentárov
vytlačiť
Záhorská galéria Jána Mudrocha© Stanislav Doronenko
Záhorská galéria Jána Mudrocha© Marek Hosa
Záhorská galéria Jána Mudrocha© Marek Hosa
Záhorská galéria Jána Mudrocha© Lýdia Theinerová
Záhorská galéria Jána Mudrocha© Lýdia Theinerová

Otváracie hodiny

Po Ut St Št Pi So Ne
Otvorené od 9:00 - 17:00-13:00 - 17:00

Cenník

Deti do 6rDeti 6-15r, študenti Dospelí Dôchodcovia, ZŤP
zdarma1 € 1,50 € 1 €

Udalosti zobraziť predchádzajúce

Plagát Lenka L. Lukačovičová, Klaudia Korbelič: Hotel Oáza

Lenka L. Lukačovičová, Klaudia Korbelič: Hotel Oáza

26. 1. 2024   -   10. 3. 2024

Na výstave budú odprezentované niektoré z realizovaných trifidov pre projekt TORZO ZÁLESIE (2022) v kurátorskom zastrešení Omara Mirzu. Trifid je fiktívny mäsožravý rastlinný druh ozrutných rozmerov opísaný Johnom Wyndhamom v postapokalyptickom románe Deň trifidov z roku 1951. Autorky tu vytvoria z už existujúcich jeden gigantický fluo trifid. Obe v tvorbe využívajú recyklované materiály, dokonca recyklujú niektoré svoje diela. Výsledkom sú tak objekty – fiktívne rastliny, ktoré vznikli spomínanou recykláciou. Všetky sú z trvanlivých materiálov a spochybňujú čas.

Plagát Peter Daniš: Ephemeral

Peter Daniš: Ephemeral

26. 1. 2024   -   10. 3. 2024

Svetlo ako hlavná téma a zároveň večný zdroj maliarskej inšpirácie, neprestáva autora fascinovať od jeho maliarskych začiatkov. Objavuje sa v krajinách, ktoré prešli svojim vnútorným vývojom od konkrétnejších zobrazení až po nočné svetelné mestské krajiny, anonymné aglomerácie, ktoré v súčasnosti smerujú k čoraz voľnejšiemu, menej uchopiteľnému zobrazeniu. Svetlo, spôsob jeho zachytenia, zhmotnenia, možnosti jeho uchopiteľnosti a emanácie autor ďalej skúma vo svojich aktuálnych, svetelno – abstraktných maľbách.

Peter Daniš je jedným z tých autorov, ktorí myslia a tvoria prostredníctvom rozsiahlejších maliarskych cyklov a tie len zriedka pokladá za uzavreté, preto sa k nim opakovane, novým spôsobom vracia.

Plagát Odkaz lásky

Odkaz lásky

13. 2. 2024   -   18. 2. 2024

Valentínsky týždeň môžete v senickom múzeu zažiť od utorka 13. februára do nedele 18. februára.

V čase vždy od 10.00 do 19.00 hodiny sa môžete zúčastniť na podujatí inšpirovanom témou „láska na prvý pohľad“.

Príďte a zažite romantické rande pri príležitosti sviatku svätého Valentína v podmanivých priestoroch mestského Múzea Senica a zanechajte v ňom vlastný odkaz lásky v podobe zapísaného odkazu.

Plagát Dominika Brečková: Inner Sanctum

Dominika Brečková: Inner Sanctum

24. 11. 2023   -   21. 1. 2024

Autorka sa dlhodobo venuje kritickej reflexii toho, akým spôsobom sa v domácom prostredí preberajú a následne modifikujú východné kultúrne, náboženské a filozofické systémy. V expresívno-figurálnej maľbe čerpá z ich obrazovej a ornamentálnej tradície a prepája ju s motívmi slovenského folklóru v hybridnom paradoxe.

Diverzná škála obrazových prvkov mixuje východné a stredoeurópske, pohanskú mytológiu, súčasnú vizuálnu kultúru, online a lokálne prostredie, osobnú mytológiu. Autorka v kultúrnej koláži s prevažujúcou figurálnou kompozíciou využíva vlastný výtvarný jazyk, naráciu a najmä nadsázku a čierny humor.

Plagát Reštaurovanie cyklu obrazov od Júliusa Koreszku

Reštaurovanie cyklu obrazov od Júliusa Koreszku

24. 11. 2023   -   21. 1. 2024

Ide o zreštaurovaný cyklus olejomalieb regionálneho klasika – maliara Júliusa Koreszku z depozitárov Záhorskej galérie. Celý súbor obrazov (spolu 36) tvoril v rokoch 1991-2021 stálu expozíciu v priestoroch Záhorského múzea v Skalici. Po 30 rokoch bola táto expozícia zrušená a vrátená do depozitárov Záhorskej galérie. Nakoľko od jesene 2024 má tvoriť výber z nej novú stálu expozíciu – tentokrát v zrekonštruovanom podkroví Záhorskej galérie, veľká časť obrazov potrebovala reštaurátorský zásah – od bežného vyčistenia, cez zreštaurovanie pôvodných rámov, po upevnenie vypadávajúcich obrazov z rámu.

Plagát Akvizície 2023

Akvizície 2023

22. 3. 2024   -   28. 4. 2024

Záhorská galéria nadobudla v roku 2023 do zbierok unikátny obraz jedinečného regionálneho krajinára Júliusa Koreszku (1895, Dojč – 1958, Skalica). Dielo zachytáva panorámu krajiny, v popredí je zachytený mohutný strom, pod ktorým sedí anonymná postava.
Galéria nadobudla v minulom roku do zbierkového fondu aj komorný sochársky objekt akad. soch. Štefana Belohradského (1930 – 2012) . Dielo je prepojené s našim regiónom – Myjavou. Ide o jediný model z liateho hydronália (výška 85 cm), ktorý slúžil ako predloha k neskoršej realizácii monumentálneho exteriérového objektu v duchu geometrickej abstrakcie 60. rokov 20. storočia.

1,50 € Dospelí
1 € Deti
Plagát Ingrid Višňovská: Blindness / Slepota

Ingrid Višňovská: Blindness / Slepota

22. 3. 2024   -   30. 4. 2024

Projekt – výstava vychádza zo Stroopovho psychologického testu, kde je volená symbolika celosvetovo známych znakov ako je napr. červený kríž, ktorý sa čiernym textom „red“ snaží presvedčiť, že je červený. Farebnosť je vždy volená tak, aby išlo o spojenie kľúčovej farebnej symboliky pre daný symbol. Napríklad červený kríž (červená – život verzus čierna – smrť), podobne ako pri židovskej hviezde, ktorá je žlta. Žltý obraz hovorí o tom, že čítaš „black“- asociácia s historickými skutočnosťami „židovstva“, napr. holokaust… Podobne je to pri ostatných symbolikách – napr. EU v spojení s ružovou „naivita“, atď.

1,50 € Dospelí
1 € Deti

Info o doprave zobraziť na mape

Verejná doprava

V meste Senica sa nachádza vlaková aj autobusová stanica alebo zastávka.

Komentáre a hodnotenia

Pre informácie o aktuálnych otváracích hodinách kontaktuje priamo prevádzkovateľa (zahorskagaleria@zupa-tt.sk)!
Pre informácie ohľadne potreby testov, či vstupov kvôli COVID-u kontaktuje priamo prevádzkovateľa (zahorskagaleria@zupa-tt.sk)!

Odber noviniek

Pravidelné informácie o nových udalostiach, zaujímavých výletoch a článkoch.

Problém s miestom?

Problém s komentárom?