V okolí zobraziť viac

Miesta a výlety
Ubytovanie

Predpoveď počasia

Svidník - erb

Svidník

Prvá zmienka Rozloha Počet obyvateľov Nadmorská výška
rok 1355 20,20 km² 9 770 225 m n. m.

Udalosti zobraziť predchádzajúce

Plagát 68. Slávnosti kultúry Rusínov-Ukrajincov Slovenska vo Svidníku

68. Slávnosti kultúry Rusínov-Ukrajincov Slovenska vo Svidníku

29. 7. 2022   –   31. 7. 2022 Amfiteáter Svidník

Slávnosti kultúry Rusínov-Ukrajincov Slovenska vo Svidníku sú najstarším folklórnym festivalom na Slovensku. Festival sa koná každoročne v polovici júna už od roku 1956 v areáli amfiteátra vo Svidníku a priľahlých priestoroch. Festival prezentuje ľudové tradície a kultúru pôvodného etnika na severovýchode Slovenska. Slávnosti kultúry Rusínov – Ukrajincov Slovenska majú bohatú, dlhoročnú tradíciu, zúčastňuje sa ich množstvo ľudových folklórnych súborov nielen zo Slovenska ale i zo zahraničia a navštevujú ich tisíce vďačných a nadšených divákov

Svadba jej pristane

29. 4. 2022   –   31. 7. 2022 Múzeum ukrajinskej kultúry

Výstava svadobných krojov a svadobných fotografií.

Plagát Ukrajinci Slovákom. Ďakovný koncert

Ukrajinci Slovákom. Ďakovný koncert

19. 6. 2022 14:00   –   16:00 Skanzen SNM - Múzea ukrajinskej kultúryviac informácií

Dve susediace krajiny Slovensko a Ukrajina, dva národy Slováci a Ukrajinci sa ocitli v situácii, keď spoločná hranica ich štátov, prihraničné oblasti, ako aj celé Slovensko sa stalo dejiskom iných vzťahov, iného spôsobu života, iného vnímania, iného vzájomného poznaniа. Vznikla myšlienka možno len malou čiastkou, ale s obrovskou vďačnosťou tisícov Ukrajincov formou koncertu poďakovať Slovákom za každú podanú pomocnú ruku.
Dovoľujeme si Vás osloviť, aby ste prijali pozvanie organizátora koncertu – OZ ĽUBOV a spoluorganizátorov: SNM – MUK a Mesta Svidník, na ďakovný koncert UKRAJINCI SLOVÁKOM, ktorý sa uskutoční dňa 19.6.2022 o 14.00 hod. v skanzene SNM - MUK vo Svidníku. Koncert sa koná za účasti umeleckých kolektívov územného celku Vynohradiv Zakarpatskej oblasti Ukrajiny.

Plagát Huncútsky deň v skanzene

Huncútsky deň v skanzene

4. 6. 2022 12:00   –   15:00 Skanzen SNM - Múzea ukrajinskej kultúryviac informácií

Pozývame vás do skanzenu SNM – Múzea ukrajinskej kultúry vo Svidníku v sobotu 4.6.2022 v čase od 10.00 do 16.00 hod. na program pri príležitosti MDD s názvom „HUNCÚTSKY DEŇ V SKANZENE” a spoločne osláviť krásny sviatok venovaný našim detičkám. Ak máte radi zábavu, hry, zvieratká, môžete sa tešiť na prehliadku etnografickej expozície v prírode plnú prekvapení. Spoločne sa pustime do tvorby „maľovanej dedinky“ na lúke. Ako?... To sa dozviete, keď k nám prídete. A čo tak vyskúšať si skočiť do voňavého sena či iné huncútstva? Ale okrem zábavy sa u nás v „objaviteľskom kútiku” aj niečo naučíte. Odmena čaká na všetky súťaživé detičky. Bude aj medzi deťmi obľúbené maľovanie na tvár. Nezabudnite si zobrať so sebou deku a košík plný dobrôt, aby ste v tráve urobili rodinný piknik.

Plagát Dezider Milly. Poetika farieb rodného kraja

Dezider Milly. Poetika farieb rodného kraja

6. 8. 2021   –   19. 9. 2021 Múzeum ukrajinskej kultúry

V tomto roku si pripomíname 115. výročie narodenia a 50. výročie úmrtia národného umelca, profesora Dezidera Millyho. Pri tejto príležitosti SNM – Múzeum ukrajinskej kultúry vo Svidníku vyhlásilo rok 2021 za rok Dezidera Millyho v múzeu a pripravilo výstavu výberu z jeho celoživotnej maliarskej tvorby pod názvom Poetika farieb rodného kraja, ktorá bude sprístupnená 6. augusta 2021 vo výstavnej sieni múzea.


Výlety v okolí mesta Svidník zobraziť viac

Odber noviniek

Pravidelné informácie o nových udalostiach, zaujímavých výletoch a článkoch.

Problém s mestom Svidník?