V okolí zobraziť viac

Miesta a výlety
Ubytovanie

Predpoveď počasia

Múzeá

Záhorské múzeum v Skalici

1 komentár
vytlačiť
Záhorské múzeum v Skalici© Jakub Drahoš
Záhorské múzeum v Skalici© Jakub Drahoš
Záhorské múzeum v Skalici© Jakub Drahoš

Otváracie hodiny

Po Ut St Št Pi So Ne Posledný vstup
1. 1. - 31. 5.Otvorené od 8:00 - 16:00-15:30
1. 6. - 30. 9.Otvorené od 8:00 - 16:0011:00 - 17:0015:30/16:30
1. 10. - 31. 12.Otvorené od 8:00 - 16:00-15:30

Cenník

Deti 6-26r, študenti Dospelí DôchodcoviaZŤP
1,50 € 2 € 1,50 €zdarma

Udalosti zobraziť predchádzajúce

Plagát Bohumil Bača – Premeny 2

Bohumil Bača – Premeny 2

15. 3. 2024   -   3. 5. 2024

Imperatívom v celom komplexe Bačovho kresbovo-maliarskeho diela je od počiatku figurálna koncepcia, v ktorej dešifruje nadčasové humanistické princípy harmónie citu a rozumu, vzájomného dialógu, ústretovej komunikácie na všetkých úrovniach. Mystérium človeka, jeho existenciálny či sociálny status, koexistencia v súkolí doby, spoločnosti, ale aj v intímnejšej sfére rodinných vzťahov – v súhrne konflikty a perspektívy života, tiež trvalý a zvučne rezonujúci okruh ekologickej problematiky aj prienik do sféry vesmírnych inšpirácií – to sú závažné a ťažiskové ideové kódy Bačovej imaginácie.

Plagát Modrotlač

Modrotlač

13. 10. 2023   -   1. 3. 2024

Záhorské múzeum v Skalici sprístupňuje vo svojich priestoroch od 13. októbra 2023 výstavu Modrotlač, ktorá je venovaná histórii a produktom ľudovej modrotlače severného Záhoria a južnej Moravy.

Pozostáva z dvoch samostatných častí. Prvá s názvom Apolenka z modrotisku ponúka výstavu Galérie výtvarného umenia v Hodoníne z prelomu rokov 2020 – 2021 a je putovnou výstavou kurátorky Romany Košutkovej. Predstavuje jej knižku pre deti rovnakého názvu venovanú výrobe modrotlače spolu s ilustráciami Veroniky Vlkovej a Jana Šrámeka.

Druhá časť výstavy s názvom Modrotlač na Záhorí prezentuje históriu a produkciu modrotlačových dielní v tomto regióne. Osobitne predstavuje sobotištskú dielňu rodiny Richterovej a vybraté zbierkové predmety Záhorského múzea v Skalici.

Plagát Jana Hotařová – Maľba, Silvia Hílková – Sklo

Jana Hotařová – Maľba, Silvia Hílková – Sklo

7. 7. 2023   -   29. 9. 2023

Výstava je už druhou spoločnou prezentáciou dvoch skalických autoriek s žánrovo i názorovo rozdielnym umeleckým modulom práce, ktoré sa však stretávajú v príbuznej ideovej schéme i zacielení tvorby. Ťažisko ich reflexií vychádza z princípu nezáväznosti a intuitívnej motivácie, kde umenie je hrou.

Plagát Rasťo Andris - Nálady

Rasťo Andris - Nálady

21. 4. 2023   -   2. 7. 2023

V Záhorskom múzeu v Skalici sa predstaví Rasťo Andris obrazmi s využitím techniky kombinácie olejových a akrylových farieb a viacerými vlastnoručne vyrobenými hudobnými nástrojmi.

Plagát Zelené kádre. Sedliacke vzbury a hnutia v Rakúsko-Uhorsku a jeho nástupníckych štátoch

Zelené kádre. Sedliacke vzbury a hnutia v Rakúsko-Uhorsku a jeho nástupníckych štátoch

1. 7. 2022   -   31. 8. 2022

Výstava ponúka ojedinelý pohľad na roľnícku históriu Záhoria a ďalších regiónov bývalej rakúsko-uhorskej monarchie v období svetových vojen. Zameriava sa na dedinčanov a aktivistov, ktorí sa snažili roľníkom priznať právo na sebaurčenie rôznymi cestami od konca 1. svetovej vojny cez 2. svetovú vojnu. Niektorí z nich sa uchýlili k odvetnému násiliu, ako sedliaci v predchádzajúcich revolúciách v minulých storočiach. Ďalší navrhovali nové formy sebaurčenia, samosprávy a viedli roľnícke politické hnutia, ktoré dramaticky expandovali po roku 1918. Mnohými z týchto udalostí sa ako zelená niť tiahlo tieňové vojenské hnutie desiatok stoviek sedliackych dezertérov, ktorí sa objavovali ku koncu 1. svetovej vojny naprieč slovanskými územiami Rakúsko-Uhorska.

Plagát Secesia zo zbierok Záhorského múzea a zberateľov

Secesia zo zbierok Záhorského múzea a zberateľov

16. 5. 2024   -   18. 8. 2024

Múzeum prvý raz vystavuje po komplexnom reštaurovaní akad. sochárom Milanom Flajžíkom súbor 11 kusov nábytku navrhnutých architektom Dušanom Jurkovičom na prelome storočia pre dievčenské spálne penziónu Vesna v Brne, ktorého kúpu realizovalo v roku 2023 od súkromného zberateľa, historika umenia Jozefa Lenharta s podporou z verejných zdrojov Fondom na podporu umenia. Záhorské múzeum tak výrazne prispelo v rámci svojho dlhodobého akvizičného plánu k dokumentácii zakladateľského obdobia múzea a jeho osobností, predovšetkým architekta Dušana Jurkoviča. Ide o stôl so štyrmi stoličkami, posteľ s charakteristickým výzdobným prvkom vo vejárovitom tvare roztvoreného štylizovaného holubičieho chvosta, jednokrídlovú skriňu, komodu, nočný stolík a malú lavicu.

2 € Dospelí
1,50 € Deti

Info o doprave zobraziť na mape

Auto

Múzeum je dostupné autom, parkovanie je možné na verejných parkovacích plochách v centre mesta.

Verejná doprava

V meste Skalica sa nachádza autobusová stanica alebo zastávka.

Komentáre a hodnotenia

Pre informácie o aktuálnych otváracích hodinách kontaktuje priamo prevádzkovateľa (zahorskemuzeum@zahorskemuzeum.sk)!
Pre informácie ohľadne potreby testov, či vstupov kvôli COVID-u kontaktuje priamo prevádzkovateľa (zahorskemuzeum@zahorskemuzeum.sk)!
20. 6. 2020
Anonymný užívateľ

Odber noviniek

Pravidelné informácie o nových udalostiach, zaujímavých výletoch a článkoch.

Problém s miestom?

Problém s komentárom?