V okolí zobraziť viac

Miesta a výlety
Ubytovanie

Predpoveď počasia

Múzeá

Múzeum mincí a medailí

1 komentár
vytlačiť
Múzeum mincí a medailí© František Gajovský
Múzeum mincí a medailí© František Gajovský
Múzeum mincí a medailí© František Gajovský
Múzeum mincí a medailí© František Gajovský

Otváracie hodiny

Po Ut St Št Pi So Ne
1. 1. - 30. 4.-Otvorené od 9:00 - 16:30-
1. 5. - 30. 6.-Otvorené od 9:00 - 16:30
1. 7. - 31. 8.-Otvorené od 9:00 - 17:30
1. 9. - 30. 9.-Otvorené od 9:00 - 16:30
1. 10. - 31. 12.-Otvorené od 9:00 - 16:30-

Cenník

Deti do 6rDeti 6-15r, študenti Dospelí Dôchodcovia, ZŤP
zdarma1,50 € 3 € 1,50 €

Udalosti zobraziť predchádzajúce

Plagát Lesná cestička osvetlená semaforom

Lesná cestička osvetlená semaforom

21. 3. 2024   -   26. 4. 2024

Podľa kurátora Adama Macka výstava predstavuje tematický výber diel výrazovo blízkych autorov, ktorí programovo tvoria v mediach maľby, kresby a grafiky. Žánrovo zjednotený motív plenérovej tvorby podľa neho vychádza z interiérových a exteriérových scenérií, v ktorých obaja umelci s výrazným autorským rukopisom subtílne zjednocujú v presvedčivý výtvarný tvar.

Plagát Milan, Marek, Renata, Mišo, Maxim - Ormandík dík

Milan, Marek, Renata, Mišo, Maxim - Ormandík dík

12. 5. 2023   -   30. 7. 2023

Jedno meno, tri generácie, päť osobností výtvarných umelcov Výberom z retrospektívnej umeleckej tvorby sa v galérii NBS – Múzea mincí a medailí v Kremnici predstavuje Milan Ormandík, zakladateľ umeleckého rodu Ormandíkovcov, ktorý si tentoraz prial spoločnú výstavu so synom Marekom, jeho pani Renatou a vnukmi Mišom a Maximom. Rodina multimediálnych umelcov pozvanie prijala a zvolili si netradičnú formu prezentácie komentovaním Milanových sochárskych diel. Všetkých spája absolvovanie rovnakej strednej umeleckej školy v Bratislave, láska, pracovitosť a váženie si slobody v tvorbe, aj živote.

Plagát Od mince k medaile, od medaily k minci

Od mince k medaile, od medaily k minci

15. 6. 2023   -   30. 7. 2023

V roku 2023 si Národná banka Slovenska pripomína tridsiate výročie svojej existencie. Popri generálnej funkcii prognostika a regulátora ekonomických perspektív SR napĺňa aj široký program podpory kultúrnych aktivít v krajine. Počnúc rokom 1994 včlenila do svojej organizačnej štruktúry Múzeum mincí a medailí v Kremnici. Vďaka tomu získalo múzeum priaznivé podmienky na modernizáciu historických muzeálnych objektov, ktoré v meste Kremnica fungujú pod jeho správou.

Plagát Veronika Bílková - Ilustrácia a maľba

Veronika Bílková - Ilustrácia a maľba

17. 2. 2023   -   29. 4. 2023

Veronika Bílková, maliarka a ilustrátorka, študovala odbor Ilustrácia a grafika na Fakulte dizajnu a umenia na Západočeskej univerzite v Plzni. Už od detstva sa venuje hudbe, ktorá je v jej výtvarnej tvorbe najväčšou inšpiráciou. Štúdium v roku 2019 ukončila diplomovou prácou - didaktickou non-fiction knihou Ludwig van Beethoven. Kniha bola v roku 2020 vydaná vo vydavateľstve Verzone, bola nominovaná na Zlatú stuhu ako výtvarný počin a zaradená do katalógu Najlepšie knihy deťom 2020. V roku 2021 reprezentovala českú ilustráciu na medzinárodnom Bienále ilustrácií v Bratislave, kde získala Čestné uznanie za vydavateľský počin. Žije v Litomyšli, kde posledné dva roky písala a ilustrovala knihu o Bedřichovi Smetanovi.

Plagát Pod betlehemskou hviezdou

Pod betlehemskou hviezdou

7. 12. 2022   -   31. 1. 2023

Už niekoľko storočí patrí betlehem ako zobrazenie biblického príbehu o narodení Ježiša Krista k súčastiam Vianoc. Názov sa odvodzuje od mesta Betlehem, kde sa podľa Nového zákona narodil v maštali Ježiš Kristus. Betlehemská hviezda všetkým zvestovala, že sa práve narodil syn Boží. Medzi prvými, ktorí sa prišli pokloniť budúcemu Spasiteľovi, boli pastieri z blízkeho okolia a potom sa poponáhľali uctiť si Jezuliatko traja králi z východu – Gašpar, Melichar a Baltazár. Základ betlehemu tvorí dieťatko ležiace na slame v jasličkách, pri ktorom stoja či sedia jeho matka Panna Mária, svätý Jozef a dieťatko svojím dychom zohrievajú osol a vôl. Postupne sa k výjavu pripájali ďalšie postavy, najprv Traja králi.

Plagát Tajomstvo pokladu mincí z Pinkových Kračian

Tajomstvo pokladu mincí z Pinkových Kračian

18. 5. 2024   -   31. 7. 2024

Predstavte si, že na vlastnom pozemku za svojim domom začnete kopať bazén a narazíte na poklad. Presne to sa stalo istému obyvateľovi obce Pinkové Kračany v srdci Žitného ostrova neďaleko od okresného mesta Dunajská Streda vo štvrtok 9. júna 2016. Keď v hĺbke 30 cm narazil na rozbitú nádobu s mincami, postupoval príkladne. Svoj objav nahlásil na Krajský pamiatkový úrad v Trnave a zároveň aj na Obecný úrad. Za svoj čin dostal zákonom stanovené nálezné, ktoré vysoko prevyšovalo predpokladané náklady na stavbu bazéna...

3 € Dospelí
1,50 € Deti

Info o doprave zobraziť na mape

Verejná doprava

V meste Kremnica sa nachádza vlaková aj autobusová stanica alebo zastávka.

Komentáre a hodnotenia

Pre informácie o aktuálnych otváracích hodinách kontaktuje priamo prevádzkovateľa (muzeum@nbs.sk)!
Pre informácie ohľadne potreby testov, či vstupov kvôli COVID-u kontaktuje priamo prevádzkovateľa (muzeum@nbs.sk)!
21. 8. 2021
Anonymný užívateľ

Odber noviniek

Pravidelné informácie o nových udalostiach, zaujímavých výletoch a článkoch.

Problém s miestom?

Problém s komentárom?